Endermologia LPG
25 sierpnia, 2019
Laserowe usuwanie owłosienia Toruń -depilacja laserem medycznym
Trwałe usuwanie owłosienia – Depilacja LASEROWA
4 września, 2019

Liposukcja bez operacji

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Liposukcja bez skalpela - medycyna estetyczna kosmetyka laserowa

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, by stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma też pozytywny wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudnodostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie były wkłuwane igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, by uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.